SZTUKA I WZORNICTWO CERAMIKI studia stacjonarne II stopnia Nabór na rok akademicki 2019/2020 - rekrutacja trwa do 12 września!

Opublikowano 04 wrz 2019

Katedra Ceramiki, jako jedyna w Polsce kształci studentów zarówno w zakresie projektowa-nia ceramiki artystycznej jak i użytkowej.

Program dwustopniowych studiów umożliwia pełne przygotowanie artystyczne i projektowe poprzez budzenie i rozwijanie twórczych indywidualności.

Zajęcia odbywają się w nowocześnie wyposażonych pracowniach, gdzie studenci mają możliwość korzystania z pieców elektrycznych, gazowych, modelarni, drukarki 3D do druku ceramiki, drukarki do kalek ceramicznych i bogatego zaplecza materiałowego i warsztatowego. Proponowane przez Nas kształcenie kierunkowe, obejmuje zagadnienia z zakresu ceramiki artystycznej, użytkowej, ceramiki w architekturze, ceramiki kształtowanej na kole garncarskim, intermedialnych działań w ceramice oraz technologii ceramiki.

Studenci czynnie działają w Kole Naukowym Katedry Ceramiki, w którym podejmują własne inicjatywy takie jak wypały plenerowe, wspólne organizowanie wystaw czy prowadzenie warsztatów. Doświadczenie w pracy projektowej studenci pogłębiają podczas praktyk wakacyjnych w fabrykach porcelany, krajowych i zagranicznych studiach projektowych i manufakturach ceramiki.

Nasi absolwenci zdobywają wykształcenie pozwalające na indywidualną twórczość w autorskich pracowniach, w zespołach projektowych czy współpracę z przemysłem.

Cykl kształcenia: STUDIA STACJONARNE

2-letnie studia magisterskie II stopnia

Info: Weronika Lucińska

Fot. Grzegorz Stadnik, Weronika Lucińska (praca dyplomowa Patrycja Śliwińska)