SZKŁO dla Specjałów Nadodrza

Opublikowano 22 sty 2014

Zapraszamy na fotorelację ze spotkania

W ramach zajęć dydaktycznych w I Pracowni Projektowania Szkła Użytkowego w Katedrze Szkła trwa od listopada projekt zainicjowany przez asystentkę Agnieszkę Bar. Podczas rozmowy w Infopunkcie Łokietka 5, zrodził się pomysł abyśmy rozpoczęli wspólne działanie w ramach prowadzonej przez Radę Seniorów Nadodrza inicjatywy Specjały Nadodrza. (więcej na: http://www.seniorno.pl/Home)

Jednym z brakujących elementów układanki są naczynia, które pomogą niebanalnie serwować i eksponować wyjątkowe wyroby. Powstająca lista specjałów i doświadczenie kulinarne autorów, służą nam jako pole do badań i poszukiwań projektowych, postanowiliśmy pochylić się nad czterema łakociami, i spróbować osadzić interesujące opowieści o tradycji Nadodrza w naszej rzeczywistości. Naczynia, które projektujemy mają być mostem łączącym dawne z nowym, stare z młodym. Taka sytuacja to wymarzone pole do kreatywnego działania, ale - co cenniejsze - doświadczenia prawdziwego dialogu międzypokoleniowego.

Grupa czterech studentów z ostatniego roku studiów magisterskich rozpoczęła już poszukiwania rozwiązań i odpowiedzi. Na wspólnych spotkaniach z Radą Seniorów przeprowadzili wywiady odnośnie specyfiki wyrobów, ich historii oraz charakteru miejsca. Powstały już pierwsze szkice i modele, które skonfrontowaliśmy z gronem Seniorów. Jako cel działania postawiliśmy sobie zaprojektowanie w pełni użytkowych, adekwatnych i oryginalnych obiektów, które w dalszej perspektywie mają szansę funkcjonować w ramach planowanej kafejki prowadzonej przez Radę Seniorów. To fantastyczna okazja aby połączyć wiedzę, umiejętności i wykreować nową jakość. Trzymajcie kciuki !

Koordynator: Agnieszka Bar - asystentka w I Pracowni Projektowania Szkła Użytkowego prof. Kazimierza Pawlaka na Wydziale Ceramiki i Szkła, Akademii Sztuk Pięknych im. E.Gepperta we Wrocławiu.

Studenci biorący udział: Teresa Cukier, Edyta Skarba, Chrystian Głuszek, Norbert Michno

Współpracują ze sobą:

I Pracownia Projektowania Szkła Użytkowego, Katedra Szkła ASP we Wrocławiu