Szklana Witryna

Opublikowano 25 kwi 2022
im

Studenci/-tki ASP we Wrocławiu zaczynamy kolejną edycje Szklanej Witryny. Zapraszamy do udziału i czekamy na zgłoszenia.

Szklana Witryna - konkurs dla studentów Akademii Sztuk Pięknych E. Gepperta we Wrocławiu na zaprojektowanie i wykonanie witryny sklepowej. Podstawowym materiałem dla realizacji projektu jest szkło. Autor najciekawszej i najbardziej oryginalnej realizacji otrzymuje nagrodę Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Konkurs „Szklana Witryna” jest realizowany w ramach każdej edycji Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass” we Wrocławiu. W 2022 roku odbędzie się po raz ósmy.

Zgłoszenia

Zgłoszenie udziału w konkursie należy wysłać do dnia 01.06 2022; 23:59 na adres: szklanawitryna.egf@gmail.com

Zgłoszenie musi zawierać:

1. Nazwę i adres lokalu znajdującego się na obszarze Starego Miasta, kontakt do właściciela/ managera lokalu.
  2. Potwierdzenie zgody właściciela /managera lokalu na udział w projekcie „Szklana Witryna” oraz na przetwarzanie danych zgodnie z zasadami RODO – druk w załączniku.
  3. Przesłanie biogramu według wzoru dosłanego przez koordynatora projektu oraz projektu witryny – do dnia 10.06. 2022, godz. 23:59,
  4. Przesłanie opisu i zdjęć dokumentujących zrealizowany projekt – do dnia 22.06. 2022, godz. 23:59,
  5. Projekt „Szklana Witryna” można realizować indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych

Rozstrzygnięcie konkursu

17 października 2022, w czasie oficjalnego otwarcia wystawy głównej 8. edycji Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass” we Wrocławiu w Sali Sesyjnej na Dworcu Wrocław Główny, Rektor ASP we Wrocławiu, prof. Wojciech Pukocz, wręczy nagrody zwycięzcom konkursu „Szklana Witryna”.

Pokazy i warsztaty

12 czerwca 2022, Odra Centrum – z inicjatywy Związku Artystów Szkła (ZAS) i Fundacji ONWater odbędą się pokazy i warsztaty szkła artystycznego. W ich trakcie uczestnicy projektu zaprezentują swoje prace realizowane w trakcie studiów na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu.

1. Przyjmowanie zgłoszeń – do dnia 01.06.2022.
  2. Przesłanie biogramu oraz wykonanie witryny – do dnia 10.06. 2022.
  3. Prezentacja uczestników konkursu „Szklana Witryna” w Odra Centrum – 12.06.2022.
  4. Przesłanie dokumentacji i opisu witryny – do dnia 22.06.2022.
  5. Prezentacja „Szklanych Witryn” – 23.06.2022 w czasie „spaceru” z Rektorem ASP prof. Wojciechem Pukoczem.
  6. Przyznanie Nagrody Rektora ASP we Wrocławiu podczas otwarcia głównej wystawy EGF 2022 we Wrocławiu – 17.10.2022.

Odpowiedzialność
Uczestnik projektu ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody dokonane w miejscu realizacji projektu witryny. Zalecamy wykupienie ubezpieczenia OC w życiu prywatnym – koszt 20–40 zł /rok w zależności od kwoty ubezpieczenia i ubezpieczyciela.

Koordynator projektu: Natalia Komorowska; współpraca: Małgorzata Mitka

Zasady udziału, harmonogram, zgoda