Sympozjum pt "Koniec książki"

Opublikowano 08 kwi 2016

Dziekan Wydziału Grafiki oraz Katedra Grafiki Projektowej Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zorganizowali w dniu 6.04.2016 sympozjum pt "Koniec książki".

Z naszej uczelni udział w sympozjum wzięła mgr Anna Juchnowicz, studentka studiów doktoranckich na Wydz. Grafiki i Sztuki Mediów, występując z prezentacją pt. "Forma otwarta / dzieło otwarte na przykładzie książki artystycznej". W trakcie sympozjum pokazała również koncepcje dwóch kolejnych książek artystycznych, które obecnie tworzy.
W swoim referacie Anna Juchnowicz przekonywała, że "forma otwarta" (lub zamknięta) istnieje przede wszystkim w sferze idei; książka - obiekt, rezygnująca z jakiejkolwiek narracji, może paradoksalnie stanowić "formę zamkniętą", jako narzucająca pewną interpretację. Książka "tradycyjna" może zaś być "formą otwartą", pozostawiającą szerokie pole dla wyobraźni odbiorcy, stanowiącą "tło zdarzeń", jak chciał autor tej teorii - architekt Oskar Hansen.
Publikacja referatów z sympozjum przewidziana jest na połowę maja.

Foto/ info. A. Juchnowicz
zamiescił Damian Banasz