Sympozjum AIAS Wrocław 2011 rozpoczęte!

Opublikowano 07 lis 2011
AIAS 2011

Za nami pierwszy dzień warsztatów Traces in Spaces.

W niedzielę 06.11.2011 rozpoczął się pięciodniowy cykl warsztatów i wykładów AIAS. W murach Uczelni pojawili się studenci i wykładowcy z czterech kontynentów, żeby wspólnie uczestniczyć w wydarzeniach poświęconych problematyce rysunku w kontekście przestrzeni miejskiej, we współczesnym świecie.

Rysunek jest narzędziem myślenia, podstawowym narzędziem nie werbalnego zapisu myśli, a co za tym idzie - uniwersalnym nośnikiem idei, idei rozwoju, idei tworzenia, idei wolności, idei dokonywania niemożliwego, zarówno w sztuce jak i w designie. Rysunek leży u podstaw wszystkich dziedzin twórczości plastycznej i jest idealnym medium budowania związków, relacji pomiędzy wieloma częściami jednej całości. W kontekście współczesnego miasta uznaliśmy go za najwłaściwsze narzędzie poszukiwania i opisywania napięć kulturowych, politycznych, społecznych rozrywających tkankę współczesnych miast.

Projekt Traces in Spaces - takie jest hasło wywoławcze prowadzonych w obszarze centrum Wrocławia warsztatów - jest rozpisany na osiem warsztatów prowadzonych przez wykładowców naszej Uczelni z Wydziału Malarstwa i Rzeźby, Grafiki i Sztuki Mediów i Ceramiki i Szkła.

Wczoraj swoje warsztaty przeprowadzili Karolina Freino na Wyspie Piasek i Paweł Lisek w gmachu Uczelni przy pl. Polskim, obydwoje z Wydziału Malarstwa i Rzeźby; przygotowania do jutrzejszego warsztatu w Studio BWA prowadził Adam Abel z Wydziału Ceramiki i Szkła. Równocześnie trwały przygotowania do wystawy dyplomów AIAS w Auli, Holu i Galerii za Szkłem.

Dzisiaj następny dzień warsztatów i pierwszy dzień sesji naukowej w Auli (godz. 14.00).

Przemek Pintal
(koordynator artystyczny projektu)