Święto Wrocławia Kolekcja Plakatów 2010

Opublikowano 18 cze 2010

Nagrodzone oraz najciekawsze prace zostały zaprezentowane na plenerowej wystawie w Rynku na przeciwko Empiku

Dnia 18 czerwca o godz. 12:00 otwarta została wystawa "ŚWIĘTO WROCŁAWIA KOLEKCJA PLAKATÓW 2010"

Katedra Projektowania Graficznego Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów prowadzi cykliczne warsztaty plakatu związane tematycznie ze „Świętem Wrocławia". Są one wynikiem współpracy uczelni i miasta w łączeniu dydaktyki graficznej i praktyki promocyjnej. Warsztaty są prowadzone od roku 2000 – roku millenium Wrocławia.
Poszczególne edycje tworzą kolekcję wrocławskich plakatów. Hasłowy temat „Święto Wrocławia" w poszczególnych edycjach dopełniały sformułowania kontekstowe jak: „Millenium", „Karnawał", „Wrocław non stop".

Warsztaty plakatu każdorazowo prowadzone są w trybie konkursowej rywalizacji sygnowanych prac studenckich. Jury składające się z przedstawicieli miasta i uczelni oraz przedstawiciela ZPAP dokonuje wyboru pracy do poligraficznej realizacji.

info tomasz pietrek