Święto Wrocławia 2016

Opublikowano 17 Maj 2016

konkurs na plakat – wyniki

Już po raz siedemnasty studenci Akademii Sztuk Pięknych – Wydział Grafiki i Sztuki Mediów przystąpili do konkursu na zaprojektowanie plakatu Święta Wrocławia. Celem konkursu było uzyskanie plakatów o wysokich walorach artystycznych, zachęcających Wrocławian do twórczego i radosnego przeżycia święta, przedstawiających i promujących Wrocław, jego historyczną i obecną rangę w Europie i na świecie.

Komisja Konkursowa powołana do oceny projektów plakatów w składzie:

1. Jarosław Broda – Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego 2. Jerzy Skoczylas – przewodniczący Komisji Kultury i Nauki Rady Miejskiej Wrocławia
3. Joanna Hajłasz – Wydział Kultury Urzędu Miasta we Wrocławiu
4. prof. Andrzej Moczydłowski – Wydział Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu
5. ad. Magdalena Wosik – Wydział Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu
6. as. Michał Matoszko – Wydział Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu

przyznała następujące nagrody:

I miejsce – 2000 zł Oskar Rachwalski

II miejsce – 1200 zł Tomasz Krawczyk

III miejsce – 800 zł Anna Szalwa

Prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, którą będzie można obejrzeć na ulicy Kuźniczej od 22 do 30 czerwca. Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się na wernisażu wystawy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy laureatom!

info: Michał Matoszko
zamieścił: Jacek Kotowicz