Sukcesy na Triennale Rysunku

Opublikowano 04 lut 2014

Wyniki I Międzynarodowego Triennale Rysunku Studentów Wyższych Uczelni Artystycznych w Katowicach możemy uznać co najmniej za korzystne:Trzy spośród czterech nagród na zdobyli studenci naszej Akademii!!!

GRAND PRIX: Łukasz Gierlak, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, "Agnozja twarzy II";

I Nagroda: Anita Osuch, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, za dwie prace z cyklu "The Artist is Present"

II Nagroda: Justyna Baśnik-Andrzejewska, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, "Bez tytułu III";

III Nagroda: Agnieszka Rzońca, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, za zestaw prac "Istnienie rzeczy I" oraz "Istnienie rzeczy II".

Ich prace zostały przez Komisję kwalifikacyjną w składzie: prof. Janusz Karbowniczek, prof. Antoni Kowalski, dr hab. Maciej Linttner, dr Piotr Kossakowski, dr Michał Minor - komisarz konkursu, mgr Anna Cichoń - sekretarz konkursu, zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej razem z 194 pracami 156 autorów, po obejrzeniu nadesłanych ogółem 1089 prac rysunkowych 437 autorów.

Nagrody przyznawało Jury konkursu w składzie: Dr Paweł Warchoł- Przewodniczący; Prof. Zbigniew Blukacz; Doc. Stanislav Buban; Johannes Karl; Wiesław Haładaj,

Pełna lista finalistów:

1.Justyna Basik-Andrzejewska, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, "Bez tytułu III";

2. Łukasz Gierlak, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, "Agnozja twarzy II";

3. Natalia Leszczuk, Uniwersytet Śląski, Wydział Artystyczny w Cieszynie, "Początek";

4. Jagoda Masny, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, "Lamento"

5.Anita Osuch, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, za dwie prace z cyklu "The Artist is Present";

6. Agnieszka Piotrowska, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, "Przypadek 20";

7.Piotr Pleskot, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, "Pentadiagonal";

8. Urszula Przyłucka-Miozga, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, "Morze II";

9.Mateusz Rafalski, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, "Olaboga";

10.Ivana Rod, Akademia Sztuk Pięknych w Zagrzebiu, Chorwacja, "Expected";

11.Agnieszka Rzońca, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, za zestaw prac "Istnienie rzeczy I" oraz "Istnienie rzeczy II";

12.Agnieszka Strojna, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, "Ślad I";

13. Marcin Szłapka, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, "Miejsce, miejsca";

14. Sandra Szyra, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach za prace "Tor" i "Okno".

informacja: Łukasz Huculak
zamieścił: Leszek Sołtys