Sukces Mediacja Sztuki w nowej galerii

Opublikowano 05 Maj 2017

Koło Naukowe Mediacji Sztuki zadebiutowało w nowej przestrzeni galeryjnej na Historii Sztuki.

Koło Naukowe Mediacji Sztuki w czwartek, 25 kwietnia 2017 roku otworzyło swoją nową przestrzeń galeryjną w zaprzyjaźnionym Instytucie Historii Sztuki. Pierwsza wystawa studenckich prac została poświęcona motywowi znanemu z Biblii. „Niech mi się stanie według słowa twego" to cytat związany nie tylko z religią, ale także metaforyczne określenie nowej drogi, nowego wyboru i słów, od których wszystko się zaczyna.

Wiosenna wystawa rozpoczęła współpracę dwóch ośrodków, które zajmują się sztuką i tworzeniem dla niej nowych perspektyw. Wernisaż rozpoczął się o godzinie 18.00 i przyciągnął tłumy zainteresowanych. Towarzyszyła mu promocja kierunku Mediacji Sztuki połączona z ekspozycją i rozdawaniem kartek pocztowych, zaprojektowanych przez studentki II roku, w ramach przedmiotu Komunikacji Medialnej, prowadzonej przez mgr Agnieszkę Kłos. W pracy nad wystawą studencką pomagała Kierownik Katedry, Prof. Daria Milecka i opiekunka Koła, mgr Agnieszka Kłos. W roli kuratorek projektu udanie zadebiutowały studentki II roku Mediacji: Karolina Siekierska i Karolina Kopka. W planach Koła kolejne realizacje wystaw.

Zamieściła: Daria Milecka