Sukces Grzegorza Klimka

Opublikowano 10 wrz 2013

Już po raz piąty w Żyrardowie odbył się Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk M(i)aSTO/a Gwiazd. W towarzyszącym mu konkursie ArtNoble 2013 na najlepszy dyplom uczelni plastycznych 2013 roku, ASP we Wrocławiu reprezentowali:

Grzegorz Klimek – Malarstwo (pracownia prof. Stanisława Kortyki)

Adam Kopiec – Edukacja Artystyczna/Grafika (pracownia prof. Przemysława Tyszkiewicza)

Adam Grudzień – Rzeźba (pracownia prof. Grażyny Jaskierskiej-Albrzykowskiej)

Ponadto Krzysztof Bryła, absolwent Edukacji Artystycznej, zaprezentował swoją pracę dyplomową z malarstwa, wykonaną pod kierunkiem prof. Stanisława Kortyki, jako indywidualną wystawę towarzyszącą.

Decyzją Jury, w skład którego wchodzili rektorzy polskich uczelni artystycznych, przedstawiciele instytucji kulturalnych, wybitni aktorzy i dziennikarze (łącznie 35 osób), Grzegorz Klimek znalazł się w pierwszej trójce konkursu na najlepszy dyplom 2013 roku i otrzymał wyróżnienie w konkursie ArtNoble !!!

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników odbyło się 8 września.

Serdecznie gratulujemy!!!

Informacja: Marta Borgosz