Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2023

Opublikowano 11 gru 2023
azg

7 grudnia 2023 r. na Zamku Królewskim w Warszawie 73 studentów z 19 uczelni artystycznych z całej Polski zostało uhonorowanych za wybitne osiągnięcia artystyczne i otrzymało z rąk władz ministerstwa przyznane im stypendia MKiDN.

Wśród laureatów znajduje się sześć studentek naszej Akademii:

Weronika Brzychczy z kierunku Malarstwo

Urszula Gołdasz z kierunku Sztuka i wzornictwo szkła

Zuzanna Kliniewska z kierunku Sztuka mediów

Nikola Łada z kierunku Scenografia

Karolina Konieczny oraz Andżelika Stefaniak z kierunku Rzeźba.

Stypendia MKDiN

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznaje stypendia studentom, którzy wyróżniają się znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi, związanymi ze studiami, które realizują w swych uczelniach. Stypendium ma na celu docenienie i uhonorowanie wybitnych studentów w danym obszarze sztuki, a także ma stanowić wsparcie służące realizacji projektów twórczych oraz doskonaleniu ich warsztatu artystycznego.

Gratulujemy laureatkom życząc dalszych sukcesów!

Więcej: https://www.gov.pl/web/kultura/stypendia-ministra-kultury-i-dziedzictwa-narodowego-dla-studentow-uczelni-artystycznych