studia podyplomowe MEDIACJA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Opublikowano 17 wrz 2018
Milecka Daria

Nabór na nowy rok akademicki 2018/2019

Wydział Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu zaprasza na studia podyplomowe na kierunek:

MEDIACJA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

"Sztuka to najwyższy wyraz samouświadomienia ludzkości (...). Dzieło sztuki - mikrokosmos odbijający epokę".

Józef Czechowicz

Mediacja Sztuki Współczesnej to kierunek przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą nadać swoim zainteresowaniom związanym ze sztuką wymiar praktyczny, zawodowy i rynkowy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy uczymy zagadnień związanych z prowadzeniem własnej galerii, aukcji sztuki, oprowadzania kuratorskiego, prowadzenia paneli, debat, warsztatów dydaktycznych, pisania tekstów i redakcji materiałów medialnych oraz doradztwa w zakresie obrotu dziełami sztuki.
    Odsłaniamy pole krytycznego spojrzenia na wartość sztuki współczesnej, zarówno jej artystycznego jak i finansowego wymiaru. Pomagamy zrozumieć biznesowy charakter rynku sztuki współczesnej, marketingu rynku sztuki i kuratorstwa.
    Wybrane zajęcia odbywają się w instytucjach kultury i muzeach sztuki. Prowadzimy warsztaty z historii sztuki przed obrazami, w salach wystawowych i galeriach. Uczymy oceniać i mówić o sztuce. Organizujemy szkoły letnie śladami wielkich artystów i krytyków sztuki Prowadzimy seminaria z kuratorami, szefami galerii i muzeów, konserwatorami zabytków, malarzami, rzeźbiarzami. Robimy własne wystawy sztuki.

Równolegle prowadzimy zajęcia praktyczne: w pracowniach malarskich i rzeźbiarskich, pozwalające przybliżyć i zrozumieć przyszłym kuratorom pracę artysty.

Mediacja, pośredniczenie między stroną artystów, kuratorów i publiczności, ale także pośredniczenie w nawiązywaniu kontaktów na rynku sztuki - to istota naszego kierunku.

przeczytaj o nas:

Koszty studiów:

4000zł - rocznie (z mozliwością rozbicia kwoty na raty)

Warunkiem przyjęcia jest:

złożenie kompletu dokumentów wpłata I raty czesnego w kwocie 500,- zł nr konta 93 1050 1575 1000 0005 0269 6594 ING BS SA. o/Wrocław.

Dokumenty:

kwestionariusz ( na stronie studia podyplomowe), kopia dyplomu ukończenia studiów, ksero z dowodu osobistego, 2 fotografie (35 x 45 mm)

DOKUMENTY MOŻNA PRZYNIEŚĆ:

bezpośrednio do pok 106M pon/wt/śr/ćzw/pt od 8.00 do 15.00 lub PRZESYŁAĆ POCZTĄ TRADYCYJNĄ lub PRZESŁAĆ POCZTĄ ELEKTRONICZNĄ NA ADRES m.szumiejko@asp.wroc.pl

Termin składania dokumentów: do 12 października 2018r.

zapraszam do kontaktu mailowego

m.szumiejko@asp.wroc.pl