Studentki rzeźby na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Performance.

Opublikowano 08 gru 2010
Izolda Pietrusiak i Natalia Sekuła na Festiwalu Performance w Lublinie

Izolda Pietrusiak i Natalia Sekuła uczestniczyły w zorganizowanym przez lubelską galerię LABIRYNT festiwalu...

W Galerii Labirynt odbyła się już druga edycja Miedzynarodowego Festiwalu Sztuki Performance Performance Platform Lublin 2010, w ramach którego odbyły się performances, projekcje, wykłady i warsztaty. W ramach festiwalu odbyły się po raz pierwszy w Lublinie międzynarodowe warsztaty sztuki performance prowadzone przez członków Black Market.

artyści z grupy Black Market International (BMI): Jürgen Fritz (Niemcy), Norbert Klassen Szwajcaria), Myriam Laplante (Włochy), Alastair MacLennan (Północna Irlandia), Helge Meyer (Niemcy), Boris Nieslony (Niemcy), Jacques van Poppel (Holandia), Marco Teubner (Niemcy), Roi Vaara (Finlandia), Elvira Santamaría (Meksyk), Julie Andrée T (Kanada), Lee Wen (Singapur) oraz gościnnie Jason Lim (Singapur).

Działania grupy to symultaniczne wielowątkowe akcje, w których ważnym elementem jest otwartość na wzajemne interakcje pomiędzy występującymi artystami. Każdy performance BMI ma zmienną, kształtującą się w trakcie działania dynamiczną strukturę, jest niepowtarzalny i zaskakujący. Lubelski festiwal jest jednym z punktów międzynarodowego tournee grupy obchodzącej 25-lecie istnienia.

/za http://kultura.lublin.eu/wydarzenia,1,738.html?locale=pl_PL /

zapraszam na fotorelację /dokumentacja galerii Labirynt/