Studentki Mediacji Sztuki oprowadzają po wystawie

Opublikowano 28 lut 2014
Oprowadzanie

9 lutego 2014 roku o godz. 13:00 odbyło się oprowadzanie po aktualnej wystawie Centrum Sztuki WRO zatytułowanej „Life Book”, opracowane przez studentki V roku Mediacji Sztuki.

Zajęcia związane były z cyklem spotkań akademickich dla grupy rodziców, którzy przyprowadzają dzieci na Poranki Filmowe i warsztaty.

Podczas gdy maluchy zajęte były twórczo, rodzice zapoznawali się dokładniej z twórczością Carolee Shneemann i rozmawiali na tematy związane z wystawą.

Projekt stanowił wyzwanie praktyczne wobec studentów Mediacji Sztuki. Jak sprowokować rodziców do rozmowy o sztuce ciała oraz jak o takiej sztuce, jak i o samym ciele rozmawiać, nie tylko między sobą, ale i ze swoimi dziećmi? Czy sztuka jest uniwersalna? Dlaczego artyści podejmują kontrowersyjne działania? W jaki sposób sztuka i życie są w stanie przenikać się nawzajem?

Projekt stanowił podsumowanie zajęć w ramach prowadzonych przez Agnieszkę Kubicką-Dzieduszycką przedmiotów: „Projekty kuratorskie" i „Projekty w kulturze i sieci międzynarodowej wymiany".

Info: Agnieszka Kłos