Studentki Katedry Scenografii w filmie

Opublikowano 30 paź 2014
Studentki Katedry Scenografii w filmie

Studentki Katedry Scenografii Joanna Hrisulidu i Emilia Mrozińska są autorkami scenografii do tworzonego we Wrocławiu filmu "Breslau w Mroku" w reż. Macieja Kochajewskiego z Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego z Katowic.

Studentki na potrzeby filmu zaprojektowały i zgromadził elementy scenografii m.in. kiosk z gazetami jak i same gazety, szyldy i plakaty. Charakter epoki podkreślały starannie wyszukane detale scenografii takie jak przedwojenna riksza, rowery, meble oraz odpowiednio zamaskowane współczesne elementy przestrzeni miejskiej.

Opiekę artystyczną nad działaniami artystek objął dr Michał Hrisulidis, który w Katedrze Scenografii prowadzi zajęcia z Projektowania Scenografii Filmowej i Telewizyjnej.

Link do materiału przygotowanego przez TVP Wrocław od 12 min.

Przed twórcami ciąg dalszy prac, premiera filmu planowana jest na czerwiec przyszłego roku.

Foto: J Hrisulidu/E. Mrozińska
info/zamieścił D. Banasz