Studentki Katedry Scenografii na 37 PPA

Opublikowano 23 Maj 2016
Sukces doktorantki i studentki Katedry Scenografii na 37. PPA!

Jury Nurtu Off w składzie: Kamila Klamut, Michał Hrisulidis, Andrzej Kłak, Bogumił Misala i Jan Pelczar, przyznało statuetkę Tukana Off i 10 tys. zł nagrody grupie Układ Formalny za spektakl „Matka Courage krzyczy”.

Autorką scenografii jest doktorantka Agnieszka Aleksiejczuk, a form i kostiumów studentka III roku Katedry Scenografii Katarzyna Bublewicz. Spektakl miał premierę 15 maja 2016 roku, w nurcie OFF 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Spektakl przystosowany był dla widzów słyszących, jak i niesłyszących. Tematyką opierał się na dramacie "Matka Courage i jej dzieci" Bertolta Brechta, jednak historia została osadzona w Liberii w czasie wojny domowej na przełonie XX i XXI wieku.
Układ Formalny to inicjatywa studentów i absolwentów PWST we Wrocławiu, wsparta przez studentów Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej, którzy spotykają się od paru lat przy tworzeniu spektaktli, początkowo w ramach studiów, teraz też w życiu pozaszkolnym. "Wierzymy, że teatr może być narzędziem realnej zmiany, dlatego chcemy kontynuować wspólną pracę podejmując się tematów trudnych i poszukując nowych form wyrazu łączących nasze doświadczenia teatralne, plastyczne i warsztat lalkarski."

foto: Katarzyna Bublewicz, Łukasz Giza
plakat: Agnieszka Aleksiejczuk