Student Scenografii w Gelrii Ypsos

Opublikowano 31 sie 2015

Student Katedry Scenografii Jakub Syrkowski zaprasza na swój finisaż wystawy, która odbędzie się 3 września o godzinie 19:00 w Domu Aukcyjny Galeria Ypsos, plac św. Macieja 2.

Obecnie Jakub Syrkowksi studiuje na dwóch uczelniach – Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (II rok - scenografia) oraz Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (IV rok - malarstwo; prac. prof. Lecha Wolskiego).
Jak pisze:

W twórczości malarskiej najbardziej interesuje mnie zagadnienie deformacji, wartości koloru a także wariacje na temat istoty natury. Tematem moich poszukiwań artystycznych jest portret, pejzaż i martwa natura. Największe inspiracje odnajduje w sztuce ekspresjonizmu, koloryzmu oraz abstrakcji.

Wydarzeniu będzie towarzyszyła muzyczna impresja Konrada Koniecznego, absolwenta wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu.

Serdecznie Zapraszmy
Katedra Scenografii