Studencki Program Stypendialny

Opublikowano 07 lis 2019

Wrocławskie Centrum Akademickie zaprasza do udziału w nowej edycji Studenckiego Programu Stypendialnego.

Miasto Wrocław wspiera młode i zdolne Wrocławianki i młodych i zdolnych Wrocławian w rozwijaniu pasji i talentów! Jeśli jesteś laureatem olimpiady przedmiotowej, wyjeżdżasz aby studiować na zagranicznej uczelni lub jesteś doktorantem wyróżniającym się wybitnymi osiągnięciami naukowymi - zgłoś się po stypendium!

Czym jest SPS?

Studencki Program Stypendialny realizowany jest we Wrocławiu już od kilku lat z inicjatywy Prezydenta Miasta Wrocławia. O stypendium finansowane ze środków Gminy Wrocław mogą ubiegać się laureaci olimpiad przedmiotowych i konkursów, studenci wyjeżdżający za granicę jak również doktoranci uczelni publicznych i niepublicznych oraz placówek naukowych, którzy wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinach wiedzy nawiązujących do zakresu działalności wielkich wrocławskich naukowców:

· Ludwika Hirszfelda w zakresie nauk biologicznych i medycznych;

· Hugona Steinhausa w zakresie nauk matematycznych;

· Maxa Borna w zakresie nauk fizycznych i chemicznych;

· Jerzego Grotowskiego w zakresie sztuki;

· Wincentego Stysia w zakresie nauk społecznych i humanistycznych;

· Jana Mozrzymasa w zakresie nauk interdyscyplinarnych.

Chcesz aplikować do programu? Oto szczegóły:

Dla kogo? Kiedy? Ile? Jak?

Dla studentów wyjeżdżających za granicę - możliwość aplikowania od 01.11. do 31.11 (II edycja) – 500 zł/ na miesiąc

Zgłoś się (internetowy formularz zgłoszeniowy):

info: WCA

zamieśćiła AZG