Studenci Wydziału Ceramiki i Szkła laureatami konkursu Bombay Sapphire

Opublikowano 14 paź 2010

Już po raz kolejny odbyła się 5 edycja konkursu Bombay Sapphire Designer Glass Competition.

to jeden z najważniejszych konkursów dla początkujących designerów. W Male Men Factory odbył się finał konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego. W finale znalazły się kieliszki studentów naszej uczelni.

Projekt "Retrospectare" Eweliny Madej i Arkadiusza Banaś otrzymał II nagrodę, zaś III miejsce zajęła Aleksandra Kuczyńska z kieliszkiem Bombay Sapphire Soul.Zaprojektowali oni niezwykłe kieliszki koktajlowe, które zostały poddane ocenie jury. Prace finałowe zostały prototypowane w Krośnieńskich Hutach Szkła KROSNO S.A. Finaliści podczas pobytu w Krośnie sprawowali nadzór nad wykonaniem projektów w produkcji ręcznej
Szafirowy świat
MaleMEN Factory, siedziba redakcji magazynu MaleMen, zamienił się na jedną noc w szafirowy świat Bombay Sapphire i miejsce finału Konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego. Zaproszeni goście mogli podziwiać finałowe kieliszki zarówno tegorocznej edycji Konkursu, jak też te z lat ubiegłych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się laboratorium Bombay Sapphire, gdzie można było zobaczyć, dotknąć i powąchać składniki, które tworzą niesamowity smak ginu tej marki. Dodatkowo wieczór swoją obecnością uświetnili m. in Olivier Janiak, Radosław Majdan oraz Łukasz Garlicki.

J.O