Studenci Mediacji sztuki na warsztatach twórczych w Poznaniu

Opublikowano 10 Maj 2015

Studenci Mediacji sztuki na warsztatach twórczych w Poznaniu

W dniach 4 - 8 maja 2015 roku studenci kierunku Mediacja sztuki - Zuzanna Czajkowska, Ignacy Oboz i Katarzyna Zarzycka realizowali warsztaty twórcze z dziećmi w Parku na Cytadeli w Poznaniu podczas trwania XIV Międzynarodowych Warsztatów Niepokoju Twórczego „ Kieszeń Vincenta". Po raz trzeci studenci ASP wygrali konkurs na scenariusz warsztatów twórczych ogłaszany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Scenariusze powstawały w Pracowni Komunikacji Twórczej oraz na przedmiocie Warsztat twórczości edukacyjnej pod opieką prof. Eugeniusza Józefowskiego. Studenci trzykrotnie zrealizowali warsztat pod nazwą „ Szamański bęben" według scenariusza napisanego przez Ignacego Oboza. Stanowili jedną z ośmiu ekip reprezentujących uczelnie wyższe z Polski, Ukrainy, Słowacji i Czech.

Według opinii profesora Józefowskiego zrobili to w sposób znakomity.

zamieścił: Tomasz Niedziółka