Studenci Mediacji Sztuki na Festiwalu Brunona Schulza

Opublikowano 29 Maj 2014
Bruno Schulz

Klaudyna Lewczuk, Patrycja Terciak i Miron Mattoszko studenci Mediacji Sztuki reprezentują uczelnię na 6 Międzynarodowym Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu. Wyjazd zorganizowała Ewa Zarzycka i Marcin Mierzicki.

Szósty Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu odbywa się w dniach 26-30 maja 2014 roku.
Tradycyjnie już, wydarzenia literackie i naukowe uświetnione są ciekawymi wydarzeniami artystycznymi.
Dyskusje naukowe podczas sesji schulzologicznej potoczą się wokół tekstów Schulza i ich kontekstów.

Wśród gości literackich Festiwalu jest Jurij Andruchowycz - dawny przyjaciel Festiwalu, autor nowego ukraińskiego tłumaczenia prozy poetyckiej Brunona Schulza, oraz znany pisarz, literaturoznawca, eseista Ołeksandr Bojczenko. Znana polska pisarka Agata Tuszyńska zaprezentuje rekonstruowaną przez nią i literacko zinterpretowaną biografię Józefiny Szelińskiej - narzeczonej Brunona Schulza, która była najwspanialszą i najsmutniejszą przygodą jego życia. Podczas festiwalowych dni goście mają okazję spotkać się z Olgą Tokarczuk.

Ewa Zarzycka zorganizowała i prowadzi interdyscyplinarne warsztaty artystyczne w ramach pracy ze studentami Mediacji Sztuki. Prezentacja wyników pracy twórczej odbędzie się w ramach Sceny OFF. W pracy bierze udział Marcin Mierzicki. W zamyśle twórczym organizatorów warsztatów jest odsłonięcie przestrzeni dwóch miast: Wrocławia i Drohobycza. Początek działania będzie miało miejsce w Willi Jarosza.

Imponujący swoim rozmachem artystycznym festiwal ma swoją stronę i bloga.

Info na podstawie materiałów organizatora: Agnieszka Kłos