Studenci Katedry Scenografii w Gdańsku

Opublikowano 08 kwi 2015
WIDEOINSTALACJA NEOPLASM

WIDEOINSTALACJA NEOPLASM w Non Iron Salon Kościuszki 12 Gdańsk . Wymiana studentów na podstawie umowy z Wydziałem Malarstwa ASP Gdańsk w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej pracowali pod kierunkiem artysty Roberta Sochackiego.

Autorzy Wideoinstalacji NEOPLASM - Katedra Scenografii:
Jan Siwilewicz – 24 lata. Student I roku scenografii, z wykształcenia specjalista do spraw administracji publicznej.
Karolina Szelc -– Na nią mówią Szelka. O niej, że nie odpoczywa i nie daje odpocząć... A ona tylko lubi eksperymentować.
Ada Matwiejczuk – studentka II roku scenografii. W przyszłości chciałaby zamieszkać w glinianym domu z kozą i trzema kotami.
Adrian Lewandowski – lubi Milkę z Oreo. Kocha malarstwo i teatr. Zawsze osiąga wyznaczony cel.
Magda Stępień – interesuje się teatrem, dlatego studiuje scenografię.
Non Iron Salon organizuje cyklicznie wystawy czasowe prezentujące dorobek współczesnych artystów, obecnie prace studentów Akademii Sztuk Pięknych. Studenci wykorzystując projektory i tradycyjne telewizory kineskopowe tworzą instalacje wideo, a każdej wystawie towarzyszy koncert o niekonwencjonalnym charakterze. Muzycy grają wewnątrz instalacji wideo, a całość można zobaczyć i usłyszeć na żywo - przychodząc przed Salon, na Skwer Kościuszki 12 lub na stronie FB http://facebook.com/NonIronGroup
Wybór tematu zmusił nas do wielu poszukiwań, ponieważ zagadnienie to w dużej mierze jest obce zarówno nam, jak i większości osób w podobnym przedziale wiekowym.(...)
To co stworzyliśmy jest rodzajem próby oswojenia się z rakiem. Jest to dla nas metoda na zmierzenie się z tym problemem, który jest przecież, jedną z częstych przyczyn przedwczesnej śmierci.
Nowotwory to problem, który większości z nas wydaje się odległy. Jesteśmy przekonani o tym, że może to spotkać każdego prócz nas.(...)
Nie możemy udawać, że temat nie istnieje, ponieważ dotyczy każdego z nas.

Finisażem wystawy będzie koncert zespołu The Noiz/Nowa Scena Północ, który odbędzie się w ramach Festiwalu aTrakcje - Fundacja 4sztuk,18 kwietnia godzina 19:00-20:00, Non Iron Salon, Kościuszki 12.

Zespół The Noiz został założony w 2011 roku w Rumi. Skład tworzą perkusista i wokalista Harry Crocodilla, basista Bob Wczoraj i gitarzysta Jacek Gmoch. Muzyka, którą wykonują to połączenie oldskulowego punka z bluesem i rokendrollem. Nie przebierają w słowach, grają głośno, prosto i brudno.

Wydarzenia Non Iron Salon organizuje Stowarzyszenie - non iron group.

info/foto Studenci Katedry Scenografii
zamieścił/ Damian Banasz