Studenci Architektury Wnętrz kolejny raz nagrodzeni w konkursie firmy KLER

Opublikowano 09 sty 2014

Jakub Wiśniewski i Mikołaj Kwaśnicki zdobyli III miejsce!

Udział w konkursie Wizja Wypoczynku 2013, zorganizowanym przez firmę KLER a rozstrzygniętym pod koniec roku, przyniósł studentom naszej uczelni - Jakubowi Wiśniewskiemu z Pracowni Projektowania Mebli II- prowadzonej przez ad. dr Stanisława Figla oraz Mikołajowi Kwaśnickiemu, absolwentowi Pracowni Projektowania Mebli I- prowadzonej przez prof. Wacława Kowalskiego, trzecie miejsce.

Jury tak skomentowało projekt Alpium:
"Łóżko jest jak najbardziej "pożądanym obiektem" szczególnie w sypialni, co jest bezpośrednią odpowiedzią na temat naszego konkursu. Nagrodziliśmy ten projekt bo widać w nim kompletny proces projektowy, poprzedzony szkicami i zwieńczony propozycją w pełni funkcjonalnego produktu. Zaproponowany mebel jest opracowany w inteligentny sposób, jest ergonomiczny, ma przemyślane detale, jest trafiony funkcjonalnie, zawiera koncepcję personalizacji na potrzeby klienta. Jest estetyczny i odpowiada na aktualne trendy w meblarstwie. Zdecydowanie jest to praca, która może być podwaliną do procesu wdrożeniowego. Dyskusyjna może być estetyka i funkcjonalność otoczenia tego produktu, które również były poddawane ocenie w tym konkursie, ale traktujemy to jedynie jako tło do dobrze zaprojektowanej rzeczy."

Jest to kolejny sukces studentów II Pracowni w tym konkursie - w roku 2012 bowiem, Jakub Wiśniewski wespół z Piotrem Kuczkowskim, zdobyli I nagrodę.

Gratulujemy!

info: prof. Stanisław Figiel