Środowiskowa Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 (fotorelacja)

Opublikowano 02 paź 2019

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości, która odbyła się 30 września 2019 w Oratorium Marianum.

Wrocławskie uczelnie ponownie rozpocznęly wspólnie nowy rok akademicki. Uroczystość odbyła się 30 września 2019 roku o godz. 15.00 w Oratorium Marianum UWr.

W czasie Środowiskowej Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020 zostały wręczone nagrody naukowe Marszałka Dolnego Śląska i Prezydenta Wrocławia. Ponadto w tegorocznej uroczystości udział wziął wybitny fizyk - noblista prof. Klaus von Klitzing.

Po wystąpieniu przewodniczącego Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, Cezarego Madryasa, wręczona została Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju województwa dolnośląskiego.

- Wyróżnienie zostało przyznane dr hab. Marcie Płonce (z Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu) za pracę habilitacyjną pt. „Idea przekazu treści dzieł wybranych twórców. Autorskie opracowanie publikacji albumowych i wydawnictw katalogowych dla instytucji kultury i placówek dydaktycznych". Była to najlepsza praca opublikowana w ubiegłym roku akademickim o tematyce związanej z rozwojem i osiągnięciami regionu – mówił marszałek Cezary Przybylski.

Inauguracja została zwieńczona przemarszem orszaku środowiska naukowego na wrocławski Rynek i wspólnym odśpiewaniem pieśni Gaudeamus Igitur.

zdjęcia: M. Pietrzak

zamieściła: AZG