Spotkanie z młodymi projektantami grafiki i książek z Ukrainy

Opublikowano 24 mar 2013
Spotkanie z młodymi projektantami grafiki i książek z Ukrainy

KATEDRA PROJEKTOWANIA GRAFICZNEGO zaprasza serdecznie na spotkanie z młodymi twórcami z Ukrainy. Artyści tworzący AGRAFKA studio to Romana Romanyszyn i Andrij Łesiw, absolwenci Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracują jako graficy i projektanci książek. W 2009 roku założyli we Lwowie Art Studio AGRAFKA (agrafkastudio.com), gdzie projektują i ilustrują książki tak dla dorosłych, jak i dla dzieci. Mają na swoim koncie kilkanaście wydanych tytułów. W 2011 roku zaprojektowana przez nich dwujęzyczna książka Wisławy Szymborskiej „Może To Wszystko" została wydana w Polsce nakładem wydawnictwa „BoSz". Romana projektuje także niezwykłe obiekty ze szkła.

Pracują i mieszkają we Lwowie. Na spotkaniu swoje książki autorskie i inne ciekawe edytorskie projekty pokażą także Olena Staranchuk i Oleg Griszczenko z Kijowa (drukval.com).

Artyści będą gościć u nas w tym terminie bo wracają przez Wrocław z targów książki dziecięcej w Bolonii – zatem jest także szansa, że podzielą się z uczestnikami spotkania wrażeniami z tej imprezy.

Zapraszamy w czwartek, 28 marca o godz. 10.00 do sali 606 (VI piętro, budynek Centrum Sztuk Użytkowych, Centrum Innowacyjności na ul. Traugutta)

Info.Magda Wosik