Spotkanie w Katedrze Architektury Wnętrz z przedstawicielami firmy DPS Software Polska

Opublikowano 25 sty 2016

W trakcie spotkania zaprezentowane zostały możliwości oprogramowania Solid Works

15 stycznia w II Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy DPS Software Polska Dariuszem Żebrowskim i Bartłomiejem Wojciechowskim w którym, w porozumieniu z Kierownikiem Katedry prof. Krzysztofem Wołowskim i Panią Dziekan dr hab. Urszulą Smazą-Gralak, uczestniczyli prof. Dariusz Grzybowicz, as. Karolina Cykowska i as. Bartosz Zamarek reprezentujący Katedrę Architektury Wnętrz oraz dr Witold Owczarek z ramienia Katedry Scenografii.
Wizyta specjalistów została zorganizowana w sprawie zapoznania się ze szczegółami oferty oraz planowanego wdrożenia sytemu parametrycznego modelowania bryłowo-powierzchniowego SolidWorks w system kształcenia studentów kierunków projektowych.
Podczas spotkania przeprowadzono prezentację ogromnych możliwości oprogramowania a także omówiono możliwość odbycia certyfikowanych bezpłatnych szkoleń z zakresu obsługi programu. Wydarzenie zakończyło się sukcesem. Zyskaliśmy atrakcyjną ofertę zakupu licencji oraz serdecznych partnerów do dalszych rozmów pozostałych pod wrażeniem zdolności naszych studentów.

Solid Works jest zaawansowanym programem komputerowym typu CAD umożliwiającym:

- precyzyjne modelowanie obiektów trójwymiarowych o skomplikowanej geometrii,

- stałą kontrolę nad wymiarami tworzonych obiektów,

- przypisywanie materiałów z uwagi na ich właściwości mechaniczne,

- przeprowadzanie symulacji testujących parametry takie jak trwałość, reakcje statyczne i dynamiczne, ruch złożeń, przepływ ciepła, mechanikę płynów;

- planowanie metod i przebiegu produkcji elementów;

- sprawne zarządzanie dokumentacją projektową;

- przygotowywanie modeli do druku 3D itd.

Atutem oprogramowania jest fakt, że znaczącym stopniu ułatwi komunikację przyszłych projektantów ze studentami oraz absolwentami uczelni o profilu technicznym.

info.: Karolina Cykowska
zam.: Magdalena Kacprzak- Gagatek