SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE PROJEKT POCIĄG DO SZTUKI.

Opublikowano 07 gru 2016

W sobotę 3 listopada w Przestrzeni wystawowej Motorenhalle w Dreźnie odbyło się spotkanie podsumowujące projekt Pociąg do Sztuki. Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele organizatora - Görlitzer Kulturservicegesellschaft mBH, kuratorzy i uczestnicy projektu.

Wydarzenie było okazją do wspólnych rozmów i wymiany doświadczeń. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z dokumentacją fotograficzną z poszczególnych projektów, która była przedstawiona w formie projekcji multimedialnej.

Podczas spotkania był prowadzony otwarty warsztat sitodruku, a chętne osoby mogły wydrukować na papierze, lub tekstyliach własnoręcznie przygotowany rysunek.

Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu reprezentowali uczestnicy projektu Notatnik z podróży, Prezentacja ubioru kreacyjnego i studenci z KNTO Sfera - których zdjęcia są barwnym opisem wydarzenia w załączonym materiale fotograficznym.

W przygotowaniu spotkania brał udział Jarosław Grulkowski - kurator projektu Pociąg do Sztuki.

Projekt Pociąg do Sztuki jest dotowany przez Pełnomocnika Rządu Federalnego do spraw Kultury i Mediów na podstawie uchwały niemieckiego parlamentu federalnego.

Jarosław Grulkowski.

informacja: Jarosław Grulkowski, Kurator Projektu Pociąg do Sztuki, zdjęcia: Dzięki uprzejmości studentów z KNTO Sfera: Yana Fedoryak, Adam Skórzewski, Daniel Kusak