Solidarni z Białorusią

Opublikowano 01 paź 2020

W wyjątkowym dla uczelni momencie, jakim jest inauguracja roku akademickiego, nie zapominamy o narodzie białoruskim, który walczy o demokrację. Jesteśmy z Wami!

My niżej podpisani Rektorzy Uczelni Wrocławia i Opola kierujemy list wspierający białoruskich naukowców, studentów oraz ich rodziny. Zachęcamy też do wytrwałości w kształceniu i prowadzeniu badań.

W obliczu bezprecedensowych niepokojów dotykających społeczeństwo Białorusi, w tym środowisko naukowe oraz naszych studentów i ich rodziny, wyrażamy naszą pełną z nimi solidarność.

Do studentów zwracamy się z zapewnieniem naszego wsparcia dla ich ambicji edukacyjnych realizowanych w ramach wrocławskich i opolskich uczelni. Wszystkich, którzy potrzebują rozwiązania konkretnych problemów prosimy o kontakt z odpowiednimi działami administracji uczelnianej.

Drodzy studenci, żadne konflikty nie powinny wpływać na Wasz rozwój intelektualny i doskonalenie kompetencji społecznych. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby Wam pomóc.

Rektorzy KRUWiO