SharedSpace: WEATHER 14-16.11.2014

Opublikowano 22 wrz 2014

INSTYTUT TEATRALNY IM. ZBIGNIEWA RASZEWSKIEGO OGŁASZA NABÓR NA MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY

Jesteś scenografem, performerem, architektem lub teoretykiem i masz poniżej 35 lat?

Interesuje Cię badanie współczesnej scenografii, poszukiwanie nowych znaczeń dla przestrzeni publicznej i działań performatywnych? Zgłoś się do udziału w warsztatach, które odbędą się w listopadzie w Instytucie Teatralnym w Warszawie. Podczas trzech dni warsztatów będziemy odkrywać pogodę jako żywą scenografię, element teatralnej przestrzeni, zjawisko przypadkowe i tajemnicze, które tworzy swoją własną dramaturgię.

Działania poprowadzą m.in.: dr Agnieszka Jelewska (kuratorka polskiej ekspozycji na Praskie Quadriennale 2015) oraz Mike Pearson (wykładowca Performance Studies Uniwersytetu Aberystwyth).

Zgłoszenie zawierające CV i list motywacyjny należy przesyłać do 20 września 2014 roku na adres: anna.galas@instytut-teatralny.pl

Warsztaty będą odbywały się w języku angielskim. Liczba miejsc jest ograniczona. Koszty przejazdu oraz noclegu uczestników pokrywa organizator.

Muzyka, pogoda i polityka to główne ramy tematyczne międzynarodowego projektu poświęconego scenografii SharedSpace: Music Weather Politics 2013 - 2016. Celem SharedSpace jest zredefiniowanie, zilustrowanie oraz aktywne tworzenie nowego sposobu myślenia o przestrzeni scenicznej. Projekt adresowany jest do scenografów, twórców teatralnych, architektów, teoretyków, osób profesjonalnie zajmujących się sztuką, studentów i szerokiej publiczności. Podstawą programu są sympozja, wystawy oraz SpaceLab, czyli moduł edukacyjny. Punktem kulminacyjnym SharedSpace będzie Praskie Quadriennale Scenografii i Przestrzeni Teatralnej, które odbędzie się między 18 a 28 czerwca 2015 roku w Pradze (Czechy).

www.sharedspace.cz

SharedSpace: Music Weather Politics 2013 - 2016 jest organizowany przez  Praskie Quadreinnale we współpracy z:

Finnish National Gallery, Museum of Contemporary Art, Kiasma Theatre; New Theatre Institute of Latvia; Santarcangelo dei Teatri; Victoria and Albert Museum; HKU Theatre, University of the Arts, Utrecht; Theatre Faculty of the Academy of Performing Arts in Prague; The Royal Central School of Speech and Drama; Centre for Creative Actions IMPACT Macedonia; Center for Polish Scenography, Silesian Museum; Zbigniew Raszewski Theatre Institute; Norwegian Theatre Academy/Østfold University College; The Swiss Arts Council Pro Helvetia; School of Visual Theatre Jerusalem.

Wsparcie zapewnia Program Kultura Unii Europejskiej.

Warsztaty są częścią projektu SharedSpace: Music Weather Politics 2013 - 2016 organizowanego we współpracy z Praskim Quadriennale Scenografii i Przestrzeni Teatralnej.

Zamieściła: Anna Zielińska