SGC International Conference

Opublikowano 27 mar 2015

SGC International Conference / Knoxville, Tennessee, USA / 18-21 marca, 2015

Siedmioro wykładowców (prof. Jacek Szewczyk, prof. Christopher Nowicki, prof. Aleksandra Janik, as. Agata Gertchen, as. Marta Kubiak, as. Magdalena Czerniawska, as. Wojciech Kołacz) oraz studentka studiów doktoranckich Zuzanna Dyrda uczestniczyło w tegorocznej Międzynarodowej Konferencji Graficznej „Sphere" w Knoxville, Tennessee w Stanach Zjednoczonych.

Konferencja to szereg wydarzeń, w których przedstawiciele Katedry Grafiki Artystycznej brali czynny udział. Przez dwa dni podczas Product Publishers Program Fair promowaliśmy naszą Akademię i zachęcaliśmy do studiowania w ramach programów prowadzonych w języku angielskim.

Prof. Christopher Nowicki był jednym z prelegentów podczas panelu „Outside the Comfort Zone: The Print as a form of Graphic Diplomacy", podczas którego opowiedział o swojej wieloletniej współpracy z rdzennymi mieszkańcami Alaski. Zuzanna Dyrda podczas panelu „Dialogues: Modes of Exchange and Collaborative Practices" zaprezentowała zasady współpracy międzynarodowej w ramach programu Erasmus.

Prof. Aleksandra Janik była jednym z doradców w ramach Mentoring Session, a jej praca była eksponowana na wystawie „Circumference and Radius: C=2πR=Economies of Distance".

As. Agata Gertchen i as. Wojciech Kołacz prezentowali swoje grafiki podczas Open Portfolio Session wśród setki artystów. Większość z nas wzięła udział w SGCI Member Exchange Portfolio, a praca as. Agaty Gertchen została nagrodzona w kategorii Best Print, co było niezwykle miłym zakończeniem konferencji.

Głównym punktem programu była wystawa pracowników i studentów Katedry zorganizowana przez prof. Jacka Szewczyka pt. „The Wrocław School of Printmaking". Okazała się ogromnym sukcesem, a prezentowane na niej grafiki budziły zachwyt i uznanie wśród oglądających.

Obszerną fotorelację można znaleźć na stronie Wrocławskiej Szkoły Grafiki na Facebooku > www.facebook.com/wroclawprintmaking.

Wyjazd został dofinansowany przez Instytut Adama Mickiewicza w ramach programu Kultura Polska na Świecie oraz Fundację Marka Marii Pieńkowskiego.

www.iam.pl/pl

www.web.utk.edu/~sphere/Pages/Home.html