SEARCH/LIGHT – WYSTAWA BARTOSZA RADZISZEWSKIEGO

Opublikowano 22 sty 2017

Wystawa SEARCH/LIGHT: 13.01.2017-13.02.2017

Polanicka Galeria Sztuki AKWARIUM ul. Parkowa 15, Polanica-Zdrój

...tytuł wystawy nawiązuję do brytyjskiego magazynu " Search/light" którego wątkiem przewodnim jest poszukiwane i piętnowanie wszelkich przejawów faszyzmu. Pierwszy numer pojawiał się w 1964 roku w Londynie. Search/light to również nazwa reflektora poszukiwawczego, nastawnego, szperacza; szukacza światła a więc urządzenia które światło emituje, "wyjaśnia", "rzuca światło na problem". I w końcu search/light oznacza po prostu poszukiwać , szukać światła...

Bartosz Radziszewski (ur.1975 r. w Oławie) - Ukończył konserwacje zabytków. Studiował Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Współtwórca artystycznej grupy Polish Mirova. W latach 2004 - 2009 studiował na ASP we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby, zakończył dyplomem z zakresu malarstwa w pracowni Profesora J. Jaroszewskiego oraz malarstwa w architekturze i urbanistyce w pracowni Profesora W. Kaniowskiego. Współpracował przez wiele lat z Teatrem Zar przy Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu. Brał udział w opracowaniu koncepcji świateł, kolorował scenografię i pełnił rolę realizatora świateł podczas prezentacji wszystkich czterech spektakli we Wrocławiu oraz podróżując z zespołem po całym świecie. Obecnie asystent Profesora M.W..Kuczmy w pracowni Bez korekty na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Robi obrazy, obiekty, rysunki. Z Kamilą Klamut i Ewą Pasikowską współtworzy projekt Camille. Pracuje i mieszka we Wrocławiu.

Zapraszamy Państwa serdecznie

FB: https://www.facebook.com/GaleriaAkwarium/