SCHRON SZTUKI // OUT OF

Opublikowano 01 cze 2014

Studenki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na wystawie w Opolu

SCHRON SZTUKI 7 jest kontynuacja cyklicznego projektu interdyscyplinarnych wystaw, w których biorą udział studenci wyższych uczelni artystycznych. Wydarzenie jest organizowane przez Akademickie Koło Artystyczne Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego oraz Stowarzyszenie Opolski Projektor Animacji Kulturalnych.

Siódma edycja SCHRONU SZTUKI, podobnie jak poprzednie, był miejscem prezentacji dokonań z rożnych dyscyplin: malarstwa, rysunku, graki, rzeźby, fotografii, multimediów, intermediów, niezależnych inicjatyw artystycznych, koncertów i działań per formatywnych.

Tegoroczny projekt zakłada nowe, niekonwencjonalne zaprezentowanie sztuki współczesnej. Założeniem jest utworzenie sieci kilkunastu tymczasowych punktów wystawienniczych zlokalizowanych w ścisłym centrum miasta Opola, wykorzystując witryny sklepowe, lokale usługowe jak i pustostany, które zostały zaanektować na nowe przestrzenie ekspozycyjne..

Z Wrocławskiej Akademii zostały zaprezentowane 2 projekty:
 "Do wynajęcia" // Karolina Bednorz
„Strefa" // Izabela Kozłowska.

Wernisażowi towarzyszył koncert zespołu "The Black Boo" z wokalistką Pauliną Burzą Burzyńską, studentką Architektury Wnętrz.

Warto nadmienić, ze SCHRON SZTUKI 7 zostanł włączony do imprezy „Noc Kultury" organizowanej przez Opole oraz dostał wsparcie w postaci dofinansowanie z budżetu Urzędu Miasta Opole.

Akcja trwała od 30.05 do 1.06.

Informacja: Karolina Bednorz