SCENOGRAFIA FILMOWA – POKAZ ETIUD

Opublikowano 06 cze 2014
Pokaz Etiud Filmowych

W auli Akademii Sztuk Pięknych przy Pl. Polskim odbył się 02.06.2014 pokaz etiud filmowych zrealizowanych we współpracy z Wrocławską Szkołą Filmową Mastershot.

Studenci Katedry Scenografii, pod opieką artystyczną ad. Michała Hrisulidisa oraz studenci WSF Mastershot, pod opieką artystyczną Magdaleny Zambrzyckiej-Pukaluk, zaprezentowali etiudy filmowe na motywach jednej ze scen z filmu „Lot" Roberta Zemeckisa i sceny z filmu „Nietykalni" w reżyserii Oliviera Nakache'a i Erica Toledana. Różne interpretacje i różne opracowania scenograficzne etiud dało bardzo ciekawe efekty filmowe. Przy powstawaniu prac bezcenna okazała się pomoc ze strony Centrum Technologii Audiowizualnych i Centrum Produkcji Filmowo Telewizyjnej – ATM Studio.

Po pokazie odbył się przegląd z przedmiotu Scenografia Filmowa i TV u ad. Michała Hrisulidisa.

Tekst: Prof. E. Wernio
zamieścił: Damian Banasz