„Samotność w mieście”

Opublikowano 28 Maj 2015
Samotność w sieci

Wystawa „Samotność w mieście” w Browarze Mieszczańskim, projekt kuratorski studentki Mediacji Sztuki Klaudii Korzonek

„Samotność w mieście"

Pomysł na wystawę zrodził się z obserwacji współczesnego otoczenia, które moim zdaniem boryka się z problemem samotności. Pomimo, iż w dzisiejszym świecie przy natłoku masowych informacji, migracji, podwyższonego tempa życia, ludzie potrzebują na chwile zatrzymać się wsłuchać w swoje wnętrze, pobyć sam ze sobą. Swoista samotność w mieście stawia pytanie o kondycję współczesnego człowieka, czy rzeczywiście ludzie dziś odczuwają samotność? Czy potrafią zagłębić się w swoje myśli? I w reszcie czy problem samotności dotyczy ludzi współczesnego, młodego pokolenia. Takie pytania postawiłam artystkom biorącym udział w wystawie, a są to Ola Opalińska, Agata Marcinkowska, Weronika Lucińska, Marta Borkowska i Agnieszka Gonsowska, absolwentki, doktorantki, studentki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Artystki przez swoje prace, próbują odpowiedzieć czym dla nich jest samotność, jak sobie z nią radzą? Za pomocą obrazów, rysunków, czy obiektów ceramicznych, autorki podjęły próbę zmierzenia się z poczuciem samotności. Wystawa zbiorowa młodych artystek próbuje odpowiedzieć na współczesne problemy związane z uczuciem samotności.

Klaudia Korzonek studenkta wydziału MiRz na kierunku Mediacji Sztuki, wystawa jest projektem kuratorskim wchodzącym w skład dylomu magisterskiego 2014/2015. Promotor prof. Eugeniusz Józefowski.

zamieścił: Tomasz Niedziółka