Salone del Mobile w Mediolanie

Opublikowano 03 kwi 2014

Zapraszamy na wystawę i prezentację multimedialną Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Muzeum Architektury we Wrocławiu w Dorota Koziara Studio Gallery w dniach 10-13 kwietnia br. w ramach najważniejszego na świecie wydarzenia w dziedzinie designu - Salone del Mobile w Mediolanie.

Inauguracja 10 kwietnia o godz. 19.00
Wystawa czynna: 11-13 kwietnia w godz. 10.30-19

Dorota Koziara Studio Gallery, Alzaia Naviglio Grande 42, Milano MM Porta Genova, tram 2,14

W dniach 8 – 13 kwietnia 2014 r. w Mediolanie odbędzie się kolejna edycja Targów Salone Internazionale del Mobile uznawanych za najważniejsze wydarzenie związane z designem na świecie. Targi gromadzą wystawców z ponad 150 państw na ponad 230.000 m⊃2; powierzchni wystawienniczej. Ich tradycyjnej handlowej formie towarzyszy szczególnego rodzaju wydarzenie o nazwie Fuori Salone, na które składają się artystyczne prezentacje twórców, producentów, festiwali i konkursów wzornictwa z całego świata w licznych przestrzeniach wystawienniczych na terenie Mediolanu.

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, ma wspaniale rozwinięte wydziały projektowe: architektury wnętrz i wzornictwa przemysłowego oraz jedyny w kraju kierunek szkła i ceramiki, poza tym w ostatnich latach rozwinęła się pracownia projektowania środków transportu. Jej absolwenci to często główni projektanci w dużych koncernach samochodowych znanych marek. Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu inicjuje program wielkich wydarzeń związanych z promocją designu w Polsce. We współpracy z Muzeum Architektury we Wrocławiu (jedynym takim muzeum w kraju) zaprosiła światowej sławy projektanta, guru designu Alessandro Mendiniego z wystawą w przestrzeniach Muzeum Architektury i galerii w nowym gmachu akademii. Wystawa ta odbędzie się w grudniu 2014 roku i rozpocznie ciąg ważnych wydarzeń w ramach Wrocław Europejską Stolicą Kultury. Ta sama akademia przyzna Alessandro Mendiniemu tytuł Doctora Honoris Causa.

Arch. Mendini przyjmie z wizytą w swoim Atelier Mendini w Mediolanie podczas Salone del Mobile studentów wrocławskiej uczelni i będzie honorowym gościem na jej otwarciu.

W ramach prezentacji multimedialnej wrocławskiej ASP, jej wydziałów projektowych i artystycznych chcemy pokazać tę najlepiej w tej chwili wyposażoną uczelnię artystyczną w kraju, (otwarcie nowego gmachu odbyło się w 2012) z jej wieloletnim dorobkiem, zachęcając tym samym zagranicznych studentów do odwiedzania tej uczelni, a wykładowców do nawiązywania kontaktów naukowych i zagraniczne firmy do współpracy w ramach workshopów dla studentów tej uczelni.

Na wystawie obędzie się także prezentacja multimedialna jedynego w Polsce Muzeum Architektury we Wrocławiu oraz miasta Wrocław, jako Europejska Stolicę Kultury 2016.

źródło: msz.gov.pl, informacja: Urszula Smaza-Gralak
zamieścił: Leszek Sołtys