RYSZARD WIĘCKOWSKI - Kreowane światłem

Opublikowano 28 paź 2020

Otwarcie indywidualnej wystawy szkła dr hab. Ryszarda Więckowskiego.

Otwarcie wystawy odbędzie się w środę 28 października w godzinach od 17.00 do 20.00 w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA ul. Słowackiego 26, w Wałbrzychu. W tym czasie będzie możliwe bezpośrednie spotkanie z artystą. WYstawa będzie trwała do 3.12.2020. Zapraszamy!

W trosce o Państwa bezpieczeństwo prosimy o zasłanianie w Galerii ust i nosa maseczką, przyłbicą, lub częścią garderoby oraz o zachowanie dystansu.

Na otwarcie wystawy obowiązuje awizacja na adres: sekretariat@bwa.walbrzych.pl, lub pod numerem telefonu: 74 842 43 34.

Ryszard Więckowski urodził się w 1952 roku w Przemyślu. W latach 1972-1977 studiował w PWSSP we Wrocławiu. W 1977 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Szkła. Pracę dydaktyczną rozpoczął w 1981 roku jako asystent prof. Ludwika Kiczury w Katedrze Szkła. W latach 1980 – 1988 związany był z hutą szkła artystycznego oraz pracownią witraży „INCO" we Wrocławiu. Od roku 1992 jest pracownikiem dydaktycznym w Katedrze Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie prowadzi pracownię Witraży i Szkła w Architekturze. Przewód kwalifikacyjny I-go stopnia zrealizował w roku 1999 (sztuki plastyczne w zakresie dyscypliny artystycznej wzornictwo). W latach 1997-2005 był pedagogiem szkoły Opus-Art. w Sosnowcu, gdzie prowadził pracownię witrażu. Stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuk projektowych uzyskał na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2014 roku. Brał udział w ponad czterdziestu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. W swojej pracy artystycznej zajmuje się projektowaniem i realizacją witraży oraz szkła unikatowego do przestrzeni sakralnych i świeckich.

zamieściła: K.Bańka