Rusza projekt NADMIAR - BRAK

Opublikowano 29 sty 2013

Akademia Młodych Uczonych i Artystów zaprasza na interdyscyplinarny wykład Bartłomieja Skowrona (filozofia) pt. "Nadmiar, brak i pełnia w metafizyce i etyce."

Wykład zainauguruje cykl spotkań w Akademii Młodych Uczonych i Artystów, łączących różne obszary nauki i sztuki - zgodnie z obecną w Akademii ideą jedności poznania. Przewodnim motywem cyklu jest nadmiar i brak oraz jego wszelkie manifestacje w w różnych obszarach wiedzy i umiejętności.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 30.01.2013 r. o godz. 17.00 w siedzibie Wrocławskiego Centrum Akademickiego, Rynek 13 (I piętro), Wrocław.

Bartłomiej Skowron - pracownik Katedry Logiki i Metodologii Nauk na Uniwersytecie Wrocławskim. Członek Akademii Młodych Uczonych i Artystów, Polskiego Towarzystwa Filozoficznego oraz The International Association for Ontology and its Applications, doktor filozofii (specjalność: logika filozoficzna), licencjusz matematyki. Zajmuje się matematycznym modelowaniem struktur występujących w filozofii, w szczególności struktur występujących w ontologii i metafizyce. Interesuje się również antropologią filozoficzną, filozofią nauki, podstawami matematyki, logiką i etyką. Autor prac naukowych, uczestnik konferencji krajowych i zagranicznych, animator wydarzeń filozoficznych. Ukończył 29 oraz 30 wrocławski maraton w latach 2011 oraz 2012.

Inicjatorem i głównym koordynatorem naukowo-artystycznego projektu Akademii Młodych Uczonych i Artystów "Nadmiar i brak" jest ad. Łukasz Huculak.

Jakub Jernajczyk
Katedra Sztuki Mediów