Równowaga regionalna a design. Projektowanie pozytywnych zmian dla rozwoju zrównoważonego

Opublikowano 23 kwi 2021

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu oraz Studenckie Koło Naukowe „Ad Quadratum" zapraszają do wzięcia udziału w studenckiej konferencji naukowej.

O konferencji:Konferencja skierowana jest do studentów związanych z kierunkiem architektury, urbanistyki i sztuki, ale również do tych, którym temat konferencji jest bliski i chcieliby wziąć w niej czynny udział.

Cele konferencji:Celem konferencji jest wskazanie rozwiązań poprawiających funkcjonowanie człowieka i jego otoczenia zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju w każdym aspekcie ludzkiej działalności: od koncepcji projektu, jego realizacji, aż po jego degradację. Ważną rolą studenckich spotkań naukowych jest uwrażliwienie młodych projektantów, aby w obszarze designu działali w sposób zrównoważony i spójny z naszą kulturą. Rodzima tradycja może służyć jako punkt wyjścia w projektowaniu.

Ponadto celem organizowanej konferencji jest integracja środowiska akademickiego, a dodatkowo propagowanie nowych rozwiązań i koncepcji wśród studentów, poszerzenie ich umiejętności i zainteresowań oraz popularyzacja wiedzy w poniżej wskazanych zakresach.

Obszary tematyczne:- Architektura regionalna;
- Współczesny desing;
- Nowoczesne metody rewaloryzacji i konserwacji obiektów historycznych;
- Przełomowe wydarzenia dla architektury;
- Aktualne projektowanie proekologiczne;
- Zrównoważony rozwój;
- Rozwiązania techniczne i myśl ludzka w kontekście nowych wyzwań projektowych.

Konferencja odbędzie się w dniu 28 maja 2021 roku.

zamieścił: mp

Karta zgłoszenia.doc