Relacja z wystawy Pracowni Fotografii studentów Malarstwa i Rzeźby

Opublikowano 22 mar 2016
Wystawa Pracowni Fotografii studentów MiRz pod kierunkiem Małgorzaty Kazimierczak

Wystawę naszych studentów pod patronatem ESK 2016 można było oglądać od 15.01 do 22.03. 2016. w Galerii Jadalnia.

Zapraszamy do obejrzenia dokumentacji z wystawy prac studentów Wydziału Malarstwa i Rzeźby Pracowni Fotografii pod kierunkiem Małgorzaty Kazimierczak Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Studenci wystawą pod tytułem; „Autoportret nietypowy/ kreacyjny/wewnętrzny/społeczny" reprezentowali naszą uczelnię, w ramach dni otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Wystawa została zrealizowana na zaproszenie stowarzyszenia All That Jazz.

Autorzy prezentowanych prac :
Karolina Groń, Kamil Niewinski , Barbara Żłobińska , Karolina Gajda , Magdalena Stoch , Marcin Forysiewicz , Agata Żychlińska, Tomasz Wiktor, Lilianna Lasocka, Kacper Wereski , Paulina Stokowska Agnieszka Krawczyk, Anna Drewniak.

Fragment tekstu autorstwa Pawła Dąbrowskiego o wystawie;

„Drepcząc po Europejskiej Stolicy Kultury"
Docieram do Galerii Jadalnia będącej częścią pubu Nagi Kamerdyner. Tu rozpoczyna się wernisaż wystawy towarzyszącej wydarzeniom ESK.
Wystawa to szczególna, bo eksponująca prace nie tyle uznanych gwiazd, co raczej artystycznego narybku, studentów Akademii Sztuk Pięknych, którzy pod kierunkiem pedagoga Małgorzaty Kazimierczak starali się sprostać zadaniu wykonania autoportretu kreacyjnego, wewnętrznego i społecznego. W zależności od indywidualnej wrażliwości poszczególni twórcy różnie podchodzili do tego zadania dokonując rzeczywistych na sobie a utrwalonych później w medium, łączącym wszystkie prace, czyli w fotografii. W galerii-pubie panuje atmosfera klubu jazzowego. Wnętrze zachęca do spędzenia tu wieczoru.

Tytuł wystawy„Autoportret nietypowy /kreacyjny/ wewnętrzny/społeczny/''
wskazuje na relacje pomiędzy autorem jego sposobem myślenia i odczuwania a otaczającym go światem.
Zgromadzone informacje, ślady relacji z innymi i spostrzeżenia indywidualne przybierają za pomocą twórczych środków wyrazu i medium fotograficznego osobistą formę wypowiedzi, kreacji wizji i obrazu. Autoportret nietypowy jest próbą odzwierciedlenia doznań wewnętrznych i interpretacji procesów zjawisk społecznych poddanych osobistej twórczej refleksji.

----------------------------------------------------------------------------------
Dokumentacje fotograficzną wystawy wykonał; student Miron Mattoszko

info; Małgorzata Kazimierczak