Relacja z wernisażu

Opublikowano 21 sty 2016

„GoerlitzerART-STUDENTS”

7 stycznia Rektor Akadami Sztuk Pięknych Piotr Kielan otworzył wystawę studentów ASP Wrocław w "Kulturservicegesellschaft mbH" w Goerlitz.Wystawa jest efektem warsztatów przeprowadzonych 25-26 listopada w Centrum Innowacyjności ASP Wrocław w sali 411 (Laboratorium Interaktywności) będących częścią programu nauczania 3 pracowni: Pracowni Projektowania Ceramiki w Architekturze / Pracowni Projektowania Przestrzeni i Obiektów Interaktywnych AW / Pracownia Projektowania Rzeźby w Architekturze i Urbanistyce.

"Projekt „Görlitzer ART", wpisany jako projekt międzynarodowy do programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, stał się w semestrze zimowym 2015/2016 tematem przewodnim trzech pracowni na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Studenci - pod czujnym okiem opiekunów - PRACOWNI RZEŹBY W ARCHITEKTURZE, PRACOWNI CERAMIKI W ARCHITEKTURZE, PRACOWNI PROJEKTOWANIA PRZESTRZENI I OBIEKTOW INTERAKTYWNYCH wypracowali 22 pomysły na artystyczne interwencje w przestrzeni publicznej Görlitz. Trzy z nich mają szanse stać się rzeczywistością jako realizacje w ramach wielkiej wystawy sztuki w przestrzeni publicznej „Görlitzer ART". Wszystkie projekty studenckie są prezentowane do 21 stycznia 2016 roku w Galerii Brüderstraße w Görlitz".

Prezentacja projektów i ich opis dostępne: www.umfrageonline.com/s/e27ebd8

Kadra prowadząca projket: