Relacja z Tygodniowych warsztatów projektowych Patrycji Mastej w PAU / FRANCJA

Opublikowano 05 lut 2017

W ramach programu Erazmus+ pomiędzy 16-20 stycznia 2017r. as. Patrycja Mastej (Pracownia Projektowania Przestrzeni i Obiektów Interaktywnych / wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa) przeprowadziła tygodniowe zajęcia z grupą 11 francuskich studentów 4 roku ze specjalizacji Graphic Design and Multimedia w ECOLE SUPÉRIEURE D'ART DES PYRÉNÉES - PAU TARBES / FRANCJA.

Kurs pozwalał na przećwiczenie projektowania interaktywnych, instalacji o charakterze edukacyjnym - wprowadzających odbiorców w proces doświadczenia wybranego zjawiska, nurtu artystycznego czy zrozumienia konkretnego problemu społecznego. Ideą nadrzędną było łączenie tradycyjnych środków właściwych projektowaniu z nowymi technologiami i nowatorskim podejściem do interaktywności.

W wyniku tygodniowej intensywnej pracy powstały 4 koncepcje interaktywnych instalacji dedykowane wybranym przez studentów przestrzeniom takim jak: festiwal muzyczny, parkowa altana koncertowa, wędrująca wystawa ekologiczna, hol sąsiadującej z uczelnią Mediateki (któremu dedykowano instalację wprowadzającą w podstawy projektowania graficznego).

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie obiektu - zabawy graficznej lub grupy form pozwalających użytkownikom na doświadczenie i pogłębione zrozumienie wybranego tematu. Mile widziane były rozwiązania multimedialne, przewidujące współpracę z programistą bądź opierające całą zabawę na bazie interface'u graficznego. Ważną częścią instalacji miały być towarzyszące zabawie elementy przestrzenne, pozwalające użytkownikom na interakcję manualną.

W Rezultacie powstały projekty stymulujące do podejmowania żywego dialogu z prezentowaną przez nie treściom. Warsztaty zakończyła oficjalna prezentacja szczegółowo opracowanych koncepcji w której wzięli udział studenci, dyrektor placówki i pozostali nauczyciele. Zajęcia w bardzo uzasadniony sposób wpisały się w program francuskiej uczelni partnerskiej.

Foto relacja z warsztatów:

HTTP://WWW.ESAPYRENEES.FR/EN/CATEGORY/WORKSHOPS

Za koordynację warsztatów po stronie francuskiej odpowiada Pani Aleksandra Łypaczewska.

info./foto.: Patrycja Mastej
zam.: Magdalena Kacprzak- Gagatek