Relacja z czwartego dnia warsztatów AIAS

Opublikowano 12 lis 2011
AIAS 2011 / warsztaty - dzień 4

To ostatni już dzień warsztatów Traces in Spaces w ramach sympozjum AIAS.

W środę 09.11 studenci warsztatu "Art of the street" kończyli dwudniowe spotkania z Pawłem Jarodzkim i Sławkiem Czajkowskim realizacja muralu przy ul. Komuny Paryskiej. Kończył się, również dwudniowy, warsztat Janusza Merkla i Jarka Grulkowskiego "Traces of presence" w Studio BWA; młodzi artyści przygotowywali prace na wystawę, która miała zostać otwarta następnego dnia w Studio. "Here and houds" to z kolei jednodniowy warsztat Magdy Grzybowskiej i Mariusza Gorzelaka z Wydziału Malarstwa i Rzeźby i z Wydziału Grafiki i Mediów.

Tego dnia odbył się jeszcze jeden warsztat - na Rynku w samym sercu Wrocławia: był to warsztat City Remix Pawła Liska i Marka Grzyba (Wydział Malarstwa i Rzeźby i Wydział Grafiki i Mediów). Z wcześniej nagranych przez studentów materiałów video i dzięki przygotowanemu przez Pawła Liska programowi, młodzi artyści z kilku krajów miksowali clipy video i rysowali rysunki - przenosząc obraz dzięki projektorowi dużej mocy na ścianę kamienicy Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej.

Wcześniej Prezydent Miasta gościł uczestników sympozjum AIAS w salach Ratusza Miejskiego.

W czwartek 10 listopada wernisaże: 16.00 - wernisaż warsztatów AIAS w Studio BWA i wernisaż dyplomów AIAS o 17.00 - w Holu ASP we Wrocławiu).

Przemek Pintal
(koordynator artystyczny projektu)