REKTOR ODZNACZONY KRZYŻEM KAWALERSKIM

Opublikowano 02 paź 2014
REKTOR ODZNACZONY KRZYŻEM KAWALERSKIM

Rektor ASP – prof. Piotr Kielan odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

1-go października dziesięć wrocławskich uczelni już kolejny raz wspólnie rozpoczęło rok akademicki 2014/2015 uroczystą inauguracją środowiskową w Auli Leopoldina, Uniwersytetu Wrocławskiego.

W tym roku inauguracja miała doniosłe znaczenie dla Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisław Komorowski odznaczył Rektora – prof. Piotra Kielana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Order wręczył wojewoda dolnośląski pan Tomasz Smolarz. Jedno z najwyższych odznaczeń państwowych Rektor Piotr Kielan otrzymał za szczególne zasługi w kultywowaniu i szerzeniu polskiej kultury, sztuki i nauki nie tylko na rzecz uczelni, miasta Wrocławia i regionu Dolnego Śląska, ale również poza granicami kraju.

To wielki zaszczyt, honor i duma dla Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Gratulujemy!

Info: Katarzyna Konecka

Fotorelacja: Alek Figura