REKRUTACJA - MALARSTWO WIECZOROWE!

Opublikowano 20 sty 2013
ASP Wrocław

Zapraszamy Kandydatów na rekrutację na studia II stopnia Malarstwa Wieczorowego!

Studia na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na kierunku malarstwo są niepowtarzalną szansą rozwoju artystycznego. Znamienici artyści – pedagodzy umożliwią zainteresowanym indywidualny rozwój twórczy.

Studia wieczorowe oferują studiowanie malarstwa i rysunku na bazie historycznych i współczesnych dokonań „szkoły wrocławskiej" i najnowszych trendów w sztuce. Oferują również niepowtarzalną możliwość kreacji przestrzeni publicznej w oparciu o autorski program Pracowni Projektowania Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej. W opanowaniu technik malarskich pomoże program pracowni Technik i Technologii Malarstwa, który został przygotowany specjalnie dla studentów studiów wieczorowych. Program umożliwia poznanie historycznych i współczesnych materiałów oraz technik wykorzystywanych przy realizacjach malarskich. Wykłady, ćwiczenia, realizacje oraz korekty i konsultacje pozwolą opanować sztalugowe i ścienne techniki malarskie. Będą omówione i zaprezentowane materiały wykorzystywane w malarstwie oraz zagadnienia z podstaw „kuchni malarskiej". Ćwiczenia pozwolą opanować m.in. takie techniki jak: mozaika, sgraffito, fresk, złocenie. Tematem podsumowującym będzie możliwość zapoznania się z wykorzystaniem materiałów nieartystycznych w kreacji i budowie dzieła malarskiego na przykładzie techniki haptycznej oraz opracowanie własnej techniki malarskiej.

Zachęcamy wszystkich ambitnych, twórczych pasjonatów malarstwa do studiowania na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu!!!

Najbliższy termin rekrutacji to 29 styczeń 2013 r.! Informacje na temat Rekrutacji można uzyskać w Dziekanacie Malarstwa i Rzeźby, pok. 116, Tel: (071) 343-80-31, wew. 221

Kierownik Studiów Wieczorowych
Prof. dr hab. Jacek Jarczewski