Rekrutacja: II stopień Malarstwo wieczorowe

Opublikowano 20 sty 2014

Najbliższy termin rekrutacji na studia II stopnia (uzupełniające magisterskie) to 04 LUTY 2014 r.! Informacje na temat Rekrutacji można uzyskać w Dziekanacie Malarstwa i Rzeźby, pok. 116

Tel: (071) 343-80-31, wew. 221

Studia na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na kierunku malarstwo są niepowtarzalną szansą rozwoju artystycznego. Znamienici artyści – pedagodzy umożliwią zainteresowanym indywidualny rozwój twórczy.
Studia wieczorowe oferują studiowanie malarstwa i rysunku na bazie historycznych i współczesnych dokonań „szkoły wrocławskiej" i najnowszych trendów w sztuce. Oferują również niepowtarzalną możliwość kreacji przestrzeni publicznej w oparciu o autorski pro-gram Pracowni Projektowania Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej. W opanowaniu technik malarskich pomoże program pracowni Technik i Technologii Malarstwa, który został przygotowany specjalnie dla studentów studiów wieczorowych. Pro-gram umożliwia poznanie historycznych i współczesnych materiałów oraz technik wykorzystywanych przy realizacjach malarskich. Wykłady, ćwiczenia, realizacje oraz korekty i konsultacje pozwolą opanować sztalugowe i ścienne techniki malarskie. Będą omówione i zaprezentowane materiały wykorzystywane w malarstwie oraz zagadnienia z podstaw „kuchni malarskiej". Ćwiczenia pozwolą opanować m.in. takie techniki jak: mozaika, sgraffito, fresk, złocenie. Tematem podsumowującym będzie możliwość zapoznania się z wykorzystaniem materiałów nieartystycznych w kreacji i budowie dzieła malarskiego na przykładzie techniki haptycznej oraz opracowanie własnej techniki malarskiej.

Zachęcamy wszystkich ambitnych, twórczych pasjonatów malarstwa do studiowania na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu!!!

informacja: Dziekanat MiRZ
zamieścił: Leszek Sołtys