Razem- razem- w poszukiwaniu przestrzeni wspólnej.

Opublikowano 21 lis 2020

wystawa studentów, absolwentów i słuchaczy studiów podyplomowych kierunku Dyscypliny plastyczne w architekturze oraz Specjalizacji kierunkowej z pracowni dr hab. Anny Marii Kramm, prof. ASP we Wrocławiu

Wystawa sztuki to wspólne przeżycie a wystawie zatytułowanej „Razemrazem", przyświeca szczególna myśl. Sens słowa razem, odczytujemy na wiele sposobów: uczeń- mistrz, grupa twórców, razem wraz. Wspólne, zainicjowane wystawą „Razemrazem" spotkanie w Galerii Oko w Centrum Kultury w Oławie, służy po raz kolejny poznaniu i wzajemności.
Wytrwale, formatujemy język, oparty na wielowymiarowym dialogu, stąd też wystawę „Razemrazem", odczytujemy jako poznawanie w odmienności. Chcąc jeszcze lepiej, zrozumieć sens zawarty w „podwójnym razem", na krótką chwilę, odnosimy się do namysłu reprezentowanego przez twórcę filozoficznej myśli interpretacji, Hansa Georga Gadamera, który w doświadczaniu sztuki, rozpoznał rzeczywistą postać ludzkiego doświadczenia i rozumienia świata. Najbardziej absorbujące i zarazem najbardziej ukryte w „doświadczeniu razem", pozostaje poszukiwanie przestrzeni wspólnej.

Prof. uczelni Anna Maria Kramm

do obejrzenia on-line https://youtu.be/hYXTKp6DMps