Przyjaciele z Łodzi w Galerii 3 Ra-My!

Opublikowano 09 Maj 2015

Wystawa przedstawia dwanaście grafik wydrukowanych w ostatnim czasie w Pracowni Sitodruku prowadzonej przez dr hab. Agatę Stępień. Są to prace zarówno obecnych studentów jaki i absolwentów Pracowni.

Na wystawie prezentują swoje grafiki:
- Paula Błaszczyk–Owczarek
- Marcin Dybaś
- Agnieszka Gajos
- Jadwiga Garbolińska
- Paulina Gołębiowska
- Damian Idzikowski
- Jonasz Koperkiewicz
- Mieszko Polański
- Piotr Skowron
- Paweł Znojek

Prezentowane prace stanowią różnorodny zbiór grafik wykonanych w technice sitodruku. Różnorodność ta wynika wprost z głównego założenia Pracowni – student w swoich pracach ma przede wszystkim pokazać siebie, swój indywidualny charakter, własny język artystycznej ekspresji.
Dlatego też na wystawie odnaleźć można prace o odmiennym charakterze: malarskie, abstrakcje geometryczne, grafiki zbudowane rastrem lub gładkimi aplami – każda z nich różna, tak jak różni są ich autorzy. Program Pracowni oparty jest o indywidualną pracę z każdym studentem, mającą na celu inspirowanie go do śmiałego wyrażania własnych zainteresowań przy jednoczesnym rozwoju jego umiejętności technicznych. Indywidualne podejście do studenta daje możliwość szybkiego rozwoju całej grupy, wynika to stąd, że każdemu podczas korekty podpowiadany jest odmienny sposób wykonania szablonów sitodrukowych, dzięki czemu obserwując prace innych ma się pełne spektrum możliwości tkwiących w technice sitodruku.

----------------------------
info. Mariusz Gorzelak