Projekt autorstwa dr Katarzyny Jagiełło zdobył II miejsce w konkursie na koncepcję modernizacji wystawy stałej Muzeum Archeologicznego w Gdańsku

Opublikowano 13 wrz 2016
autor: dr Katarzyna Anna Jagiełło / rok powstania projektu: 08.2016

Konkurs na koncepcję plastyczno-przestrzenną modernizacji wystawy stałej w siedzibie głównej Muzeum Archeologicznego w Gdańsku

Projekt koncepcyjny modernizacji wystawy stałej, opracowany przez dr Katarzynę Jagiełło, obejmuje przestrzeń o powierzchni 1560 m2, w skład której wchodzi: strefa wejścia, hol główny, sala wielofunkcyjna, sala wystaw czasowych oraz przestrzenie wystawy stałej zlokalizowane na trzech poziomach budynku głównego Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Sale wystawiennicze są wyposażone w sprzęt multimedialny oraz elementy ekspozycyjne pozwalające zwiedzającym na zgłębienie wiedzy dotyczącej Pradziejów Pomorza oraz Gdańska Wczesnośredniowiecznego . Ważnymi elementami wystawy są dioramy i rekonstrukcje prezentujące warunki środowiskowe, mieszkalne oraz informacje na temat życia mieszkańców. Ekspozycja ma charakter wystawy edukacyjnej, multimedialnej oraz interaktywnej.

Wystawa jest adresowana do zorganizowanych grup zwiedzania ( dzieci, młodzieży szkolnej i akademickiej oraz rodzin ), a także do osób indywidualnych. Jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz seniorów.

info. zam.:Magdalena Kacprzak- Gagatek