Projekcja filmu i spotkanie z Barbarą Maroń

Opublikowano 10 Maj 2015

„Artystyczne Awangardy Wrocławia lat 60-tych i 70-tych XX wieku” Śladami absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych

Barbara Maroń

„Artystyczne Awangardy Wrocławia lat 60-tych i 70-tych XX wieku" Śladami absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych

Galeria Sztuki Wozownia, ul. Ducha Św. 6, Toruń

12.05.2015 (wtorek), godz. 17

Film składa się z materiałów - w części unikalnych i wcześniej nie publikowanych - dokumentalnych, zapisów rozmów, wywiadów z artystami, krytykami sztuki, świadkami wydarzeń. Jest pierwszą tak szeroką próbą utrwalenia niezwykle istotnego dla historii sztuki współczesnej w Polsce fenomenu, jakim była erupcja inwencji i energii, która nastąpiła we Wrocławiu pomiędzy końcem lat pięćdziesiątych a siedemdziesiątych XX wieku, a która bywa określana mianem wrocławskiej awangardy, czy też wrocławskiego konceptualizmu.

Film autorstwa krakowskiej artystki Barbary Maroń,
został zrealizowany we współpracy z Katedrą Mediacji Sztuki
ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, w ramach projektu
edukacyjno – badawczego "Cyfrowe Archiwum Mediacji Sztuki".

info: Tomasz Opania

zamieścił:Tomasz Niedziółka