Program stypendiów pomostowych

Opublikowano 10 lip 2024
im

W poniedziałek 08.07.2024 rozpoczyna się nabór wniosków o rekomendację do prestiżowego Programu Stypendiów Pomostowych. Zachęcamy dolnośląskich maturzystów, którzy zdali egzamin dojrzałości w 2024 roku, do aplikowania o rekomendację Fundacji Edukacji Międzynarodowej (FEM). Wybrani kandydaci mają szansę na roczne stypendium w wysokości aż 10 000 zł, przyznawane przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości (FEP) z Łodzi.

Dlaczego warto?

Program Stypendiów Pomostowych to unikatowa szansa dla absolwentów szkół ponadpodstawowych z Dolnego Śląska, pochodzących z miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców. Jeśli zaczynacie studia na państwowych uczelniach wyższych jesienią 2024, to jest Wasza okazja, by otrzymać wsparcie na starcie akademickiej kariery.

Jak aplikować?

Aby aplikować o rekomendację FEM, należy wypełnić formularz wniosku dostępny na stronie fundacji i przesłać go tradycyjną pocztą na adres: Fundacja Edukacji Międzynarodowej ul. Racławicka 101 53-149 Wrocław z dopiskiem "stypendia pomostowe". Termin nadsyłania wniosków mija 29 lipca 2024 roku (decyduje data stempla pocztowego).

Co jest wymagane?

• Ukończenie szkoły średniej w 2024 roku.

• Pochodzenie z rodziny o dochodach nieprzekraczających 2 969 zł brutto na osobę (w czerwcu 2024).

• Zameldowanie w dolnośląskiej miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców co najmniej od 5 kwietnia 2022.

• Uzyskanie minimum 100 punktów na maturze.

• Przyjęcie na dzienne studia magisterskie na polskiej państwowej uczelni.

Informacje

Więcej informacji oraz wzory wniosków dostępne są na stronie Fundacji Edukacji Międzynarodowej oraz na stronie Fundacji Edukacyjnej Przyszłości. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych maturzystów do aplikowania. Stypendia pomostowe to Wasza szansa na lepszy start w dorosłe życie i realizację edukacyjnych aspiracji. Powodzenia!

FEM finansuje 25% wartości każdego stypendium, dzięki dotacji ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu "zDolny Śląsk". 75% stypendiów pomostowych finansowane jest przez ogólnopolskiego organizatora FEP ze środków od jej sponsorów, w tym: Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Narodowego Banku Polskiego, Fundacji BRE Banku i wielu innych podmiotów.

Program stypendiów pomostowych